Hjemmelaget peanøttsmør på 1-2-3! - Kinsarvik Naturkost

Hjemmelaget peanøttsmør på 1-2-3!

Enkel
20 minutter
1 porsjon
Er du ute etter en sunn, proteinrik snack før trening eller som mellommåltid? Da anbefaler vi hjemmelaget peanøttsmør!
Ingredienser 250 g peanøtter, usaltet
Slik gjør du

1. Forvarm ovnen til 180 grader. Spre peanøttene på en plate og stek dem i 8 til 10 minutter til de er lett gyldne. Litt olje kommer ut av nøttene når de er stekt. Overfør de stekte peanøttene til et kjøkkenhåndkle og gni litt av skallet av (så du har ca 50% av skallet igjen på nøttene - ellers blir det vanskelig å få "smør-konsistens"). Jo mer av skallet du beholder på, jo dypere peanøttsmak får du. 

2. Overfør nøttene til en blender og blitz i opp til 5 minutter. Hvis du vil ha mer crunch blitzer du mindre. Stopp hvert minutt for å skrape ned sidene av blenderen. 

3. Oppbevares i glass med lokk i kjøleskapet i noen uker. 

Flere artikler

Amerikanske pannekaker - fri for egg, gluten og melk - Kinsarvik Naturkost
Vi har laget lufrige pannekaker som er helt fri for egg, gluten og melk. Vi har brukt aquafaba, vannet kikerter, bønner og linser ligger i.
Sunn snack-idé: Fylt avokado - Kinsarvik Naturkost
Er du på jakt etter en lettvint og sunn snack-idé har vi akkurat det! Skjær opp en avokado og fyll med hva du ønsker.