Amerikanske pannekaker - fri for egg, gluten og melk - Kinsarvik Naturkost

Amerikanske pannekaker - fri for egg, gluten og melk

Enkel
20 minutter
10 porsjoner
Vi har laget lufrige pannekaker som er helt fri for egg, gluten og melk. Vi har brukt aquafaba, vannet kikerter, bønner og linser ligger i.
Ingredienser 60 ml kikertevann (halv boks med kikerter)
1 ss sirup
150 g rismel
1 ts bakepulver
En klype salt
2 ss solsikkeolje
100 ml plantebasert melk
3 ss eplemos
1 ss kokosolje
Slik gjør du

1. Pisk aquafabaen (kikertevannet) med en stavmikser eller en food prosessor i ca. 7-10 minutter. Tilsett ris malt sirupen og og pisk noen minutter til. 

2. Bland sammen rismelet, bakepulveret og salt i en stor bolle. Bland sammen olje, plantebasert melk og eplemosen i en egen bolle og forsiktig bland det sammen med melblandingen. 

3. Vend inn den piskede aquafabaen forsiktig inn i blandingen og du vil ende opp med en tykk skummet røre. 

4. Stek små pannekaker på medium varme i litt kokosolje. Serveres med sirup og friske bær. 

Flere artikler

Hjemmelaget misosuppe - Kinsarvik Naturkost
Varm opp kroppen med hjemmelaget misosuppe på kalde dager. Alt du trenger er 5 minutter og noen få ingredienser til den perfekte suppen!
Næringsrik matcha chiapudding - Kinsarvik Naturkost
Start dagen med en næringsrik skål med matcha chiapudding. Matcha er fult av naturlig forekommende antioksidanter og aminosyrer.